Lanolina w kosmetyce – włosy

Przywykliśmy do tego, że lanolina to rozwiązanie, które stosuje się przede wszystkim u osób mających problemy z zaniedbaną i wysuszoną skórą. Rzeczywiście, w powszechnym przeświadczeniu właśnie ta forma jej zastosowania jest najbardziej popularna, warto mieć jednak na uwadze to, że z całą pewnością nie jest to forma jedyna. Lanolina sprawdza się również wówczas, gdy zmagamy się z poważnymi problemami z włosami, a zwłaszcza wówczas, gdy nasze włosy są wysuszone i rozdwajają się. Wiele osób podchodzi oczywiście sceptycznie do podobnych rewelacji przypominając, że lanolina to rozwiązanie dość tłuste i lepkie, okazuje się jednak, że nałożona na włosy lanolina nie tylko ich nie przetłuszcza, ale również pozostawia na nich połysk sprawiający, że wydają się one w widoczny sposób bardziej zdrowie.

Najbardziej popularna kuracja z wykorzystaniem lanoliny mająca na celu walkę z problemem rozdwajających się końcówek zakłada zaopatrzenie się w aptece w lanolinę w jej czystej postaci. Jak wiemy, lanolina taka nie wchłania się najlepiej, przed umyciem włosów warto jednak spróbować wetrzeć ją w końcówki włosów, a potem zostawić je choćby na kilka minut, aby preparat zaczął działać. Następnie możemy już bez obaw umyć włosy nie martwić się o to, że nasączone tłustym preparatem końcówki przyciągnęłyby czyjąś uwagę.

Osoby, które nie chcą wykorzystywać czystej lanoliny, a jednocześnie marzą o tym, aby przywrócić włosom dawny połysk powinny sięgnąć po olejowe odżywki do włosów. Lanolina często jest ich podstawowym składnikiem, a regularne stosowanie preparatów tego typu sprawia, że włosy nie tylko przestają się rozdwajać, ale również są zdecydowanie bardziej wytrzymałe i szybciej się regenerują. Lanolina i inne składniki odżywek tego typu przyczyniają się również do tego, że włosy rosną zdecydowanie szybciej, co również stanowi dla wielu osób powód do zadowolenia.